środa, 30 kwietnia 2014

Wieczysta gwarancja to chwyt marketingowy!

Archiwalny numer miesięcznika IT Professional za darmo
Ostatnio na opakowaniach takich produktów jak np. pendrive często widnieje napis gwarancja wieczysta lub gwarancja dożywotnia. Większość osób kupując taki produkt jest przekonana o gwarancji trwającej do końca życia właściciela. Przy niektórych napisach Lifetime Warranty jest system nieskończoności sugerujący, że gwarancja nigdy się nie skończy. Niestety prawda jest zupełnie inna.

Wieczysta gwarancja polega na tym, że gwarancja obowiązuje dopóki dany model urządzenia jest produkowany. Wracając do wspomnianego wcześniej pendrive-a lepiej go kupić z 5letnią lub 2letnią gwarancją i mieć pewność że urządzenie jest jeszcze na gwarancji. Pendrive z dożywotnią gwarancją może ją stracić gdy producent zastąpi go nowszym modelem. Może to się stać za 2 lata ale też i za miesiąc.

źródło: goodram.com

Radzę wystrzegać się produktów z wieczystą gwarancją i wybierać produkty z gwarancją 2letnią lub dłuższą.

źródło: pqigroup.com

3 komentarze:

 1. Czyli typowo polskie, wałek robi kasę ;) Chyba tylko polak potrafi tak oszukiwać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bzdury piszesz. Wieczysta gwarancja oznacza że jeśli nie mają danego produktu wymienią ci na nowszy. Wielokrotnie reklamowałem pamięci Kingston z taką gwarancją i nawet po 10 latach moduły DDR1 były dostępne. Kiedy przestały być dostępne zaproponowano mi pendrive 8GB w zamian za DDR 1GB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kingston akurat daje na pendrive 5 lat gwarancji. Może to zależy też od sprzedawcy w sklepie.

   Usuń