piątek, 2 stycznia 2015

Jak się reklamować w Internecie z TrafficMonsoon

TrafficMonsoon jak zarabiać na klikaniu instrukcja
TrafficMonsoon  to nie tylko platforma do zarabiania ale również świetne narzędzie do marketingu internetowego. Wiele osób zaczynając swoją przygodę pisząc blog ma problem z dotarciem do większego grona odbiorców. Statystyki odwiedzin nie napawają optymizmem a Bloger nie chce inwestować w płatne reklamy.

Podobnie jest w przypadku firm, które chcą się reklamować w Internecie ale nie wiedzą jak to zrobić. Na szczęście z pomocą przychodzi  TrafficMonsoon w którym możemy umieścić link do naszej firmowej / prywatnej strony www  czy bloga. Korzystają z niego takie firmy jak Amazon czy BMW. Na reklamy wydano już ponad 60 milionów dolarów i kwota cały czas wzrasta. Możemy reklamować się również za darmo (mniejsza liczba odwiedzin) by sprawdzić jak działa system. Opisałem to w punkcie "Darmowa reklama". 

Jak to działa
Zasada jest prosta. Dodajemy link do naszej strony www. Możemy ustawić geotargetowanie czyli w jakich krajach, województwach czy miastach ma być wyświetlana strona (np naszej firmy). Jeśli nie ustawimy geotargetowania nasza reklama będzie widoczna na wszystkich kontynentach. Jeśli chcemy zainwestować w reklamę wtedy kupujemy paczki reklamowe (AdPack). 1 Adpack daje nam 1000 wyświetleń naszej firmy / strony na cały świat, którą oglądają użytkownicy Traffic Monsoon lub 500 wyświetleń z geotergetowaniem, żeby np. tylko w Polsce lub Słupsku mogli zobaczyć naszą reklamę. Ten potencjał warto wykorzystać, bo reklama działa i jest skuteczna. Dodatkowo 1 Adpack, daje nam 20 kliknięć w baner, który przenosi do promowanej przez nas strony. Banery mogą być w rozmiarach 125x125, 468x60, 728x90 pikseli. Jeden AdPack kosztuje 50$ i może wydawać się drogi. Nic bardziej mylnego. Teraz najlepsze - każdy AdPack odnawia się zazwyczaj po 55 dniach i generuje 55$. To trochę jak Perpetuum mobile! Czyli kupujemy np 10 Adpack-ów (10 000 wyświetleń strony i 200 kliknięć w baner) za 500$ i po 55 dniach mamy na koncie 550$ które możemy wypłacić lub wymienić na 11 AdPack-ów (1 paczka wygenerowana gratis). To wyróżnia TrafficMonsoon na tle innych systemów reklamowych. Płacimy raz a reklama odnawia się z "nawiązką". Jedyny warunek na odnawianie reklamy jest obejrzenie 10 reklam aktywacyjnych dziennie co trwa niecałe 5 minut. Jeśli kilka dni nie obejrzymy reklam aktywacyjnych nic wielkiego się nie stanie. Po prostu pakiet odnowi się nie po 55 dniach tylko o te kilka dni później. Zapisując się do programu z tej strony dostajesz szczegółowa instrukcję po polsku na mail podany przy rejestracji.


Darmowa reklama
Aby zdobyć darmowe odwiedziny naszego bloga. Po zalogowaniu do konta należy zobaczyć 10 reklam aktywacyjnych. Kliknij niebieski przycisk "Start Surfing" i obejrzyj 10 reklam. Najlepiej obejrzeć 10 takich reklam raz na 24 godziny. Za każde obejrzane 10 reklam dostajemy 10 wyświetleń naszej strony. Oglądając 200 reklam aktywacyjnych dostajemy 200 wyświetleń itd. Dzięki temu za darmo sprawdzimy jak działa to marketingowe narzędzie.
Gdy wyświetla się reklama aktywacyjna najistotniejszy jest pasek na górze strony obok logo TrafficMonsoon. Najpierw pojawia się czas wyświetlania reklamy w sekundach. Po upływie czasu pojawiają się obrazki gdzie dwa z nich się powtarzają. By potwierdzić że zobaczyliśmy reklamę klikamy na jeden z powtarzających się obrazków. Następnie klikamy "Next site" a jak już zobaczymy 10 reklam klikamy "Back to Dashboard".

Jeśli chcemy zdobyć większą liczbę odwiedzin bez żmudnego klikania możemy zapłacić lub uzbierać dolary z oglądania płatnych reklam.  Płatne reklamy możemy zobaczyć klikając w zielony przycisk pod napisem "Cash Links Are Available For You!". Wyświetlą się reklamy w postaci kwoty jaką dostaniemy i przycisku "Claim" który należy wcisnąć by zobaczyć reklamę.

TrafficMonsoon jak zarabiać na klikaniu Zwiększ odwiedziny swojej strony za darmo

Gdy wyświetla się reklama najistotniejszy jest pasek na górze strony obok logo TrafficMonsoon. Najpierw pojawia się czas wyświetlania reklamy w sekundach. Po upływie czasu pojawia się obrazek a numerem. Numer wpisujemy w małe pole obok obrazka i potwierdzamy.
Jak wypłacać z TrafficMonsoon
Obecnie nie można już wypłacać na PayPal zamiast tego używamy procesora płatniczego Payza. Po zalogowaniu możemy wypłacać zarobione środki jeśli mamy minimum 2$. Klikamy na zielony przycisk "Withdraw" który znajduje się obok kwoty jaką uzbieraliśmy. 


Wybieramy procesor płatniczy. W polu "Enter the Sum" domyślnie mamy wpisaną całą kwotę do wypłaty. Możemy ją edytować jeśli chcemy wypłacić mniej. Wpisujemy "Transaction Pin" czyli PIN zabezpieczający podany przy transakcji. Klikamy na przycisk "Process" by zatwierdzić.Pojawia się zakładka "Withdrawal requests" gdzie możemy śledzić status naszych wypłat. Początkowo w polu "Status" mamy wartość "Pending" czyli w przygotowaniu.Już po około minucie (w moim przypadku tyle to trwało) możemy odświeżyć stronę i w polu "Status" zmieniamy wartość na "Completed" czyli w zakończono. Jeśli na tej liście znajduje się kwota zleconej wypłaty oznacza to, że pieniądze są już na naszym procesorze płatniczym
Możemy zalogować się do procesora płatniczego by zobaczyć dowód wypłaty z TrafficMonsoon. Poniżej przedstawiam dowód wypłaty z TrafficMonsoon na PayPal z stycznia 2016 roku.

Przedstawiam kilka powodów blokady konta w TrafficMonsoon ( Komunikat "Traffic Monsoon blocked account"). Polecam każdemu zapoznać się z tym by unikać błędów powodujących blokadę.  
Multikonto "Double Account" - jeśli ktoś posiada więcej niż jedno konto, wiele kont założonych z tego samego IP. Należy skontaktować się z pomocą (Support TrafficMonsoon) i wyjaśnić sytuację.
Blokada na IP "Blocked Account"- 24-godzinna blokada konta stosowana, gdy dokonano próby logowania z IP, na którym w ciągu 24 godzin inny użytkownik TM, był zalogowany. Należy zalogować się z innej sieci, z innym IP.
Oszukane kliknięcia "Click Cheater" -
blokada konta w przypadku używania programów do automatycznego klikania reklam (konto z dużym prawdopodobieństwem nie zostanie odwieszone) lub przypadkowe otwarcia kilku okien reklamowych. Należy skontaktować się z pomocą (Support TrafficMonsoon) i wyjaśnić sytuację.

Rejestracja w TrafficMonsoon
Rejestracja i udział w programie jest darmowy. Rejestrując się w TrafficMonsoon dobrze już mieć konto na procesorze płatniczym Payza. Jeśli nie mamy konta na procesorze płatniczym musimy je utworzyć przed rejestracją. Przy rejestracji podajemy np. Payza Email lub Solid Trust Pay Username. Pamiętajmy by zapisać dane wpisywane przy rejestracji a zwłaszcza login, hasło i Transaction Pin (potrzebny przy wypłatach).

Kliknij i zarejestruj się w TrafficMonsoon


Aktualizacja 15 stycznia 2016 r.
Od dnia 12.01.2016 Nie można wypłacać na PayPal. Można za to wypłacać na Payza. Wkrótce ma pojawić się TM Bank za pomocą którego również będzie można wypłacać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz